Molodist Kyiv international film festival
Про
фестиваль
аа
Історія

Кінофестиваль «Молодість» був започаткований у 1970 році. На початку історії це був дводенний огляд короткометражних фільмів, які були знятими тодішніми студентами кінематографічного факультету Київського державного інституту ім. Карпенка-Карого. Але творці навіть не уявляли, що через 50 років огляди перетворяться у масштабний міжнародний фестиваль і головну кіноподію України.

Розвиток молодого професійного кіно — головне завдання фестивалю на сьогодні. В конкурсній програмі беруть участь повнометражні фільми дебютантів та короткий метр. Це ігрові, анімаційні та документальні фільми від авторів зі всього світу. Окремо ми приділяємо увагу кіно, яке було створено українцями чи на території України.

Сьогодні «Молодість» є одним із найбільших кінофестивалів Східної Європи за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів — FIAPF.
Зародження фестивалю

У 1970 році Вадим Чубасов разом з Віктором Івченко вперше провели огляд студентських робіт кінофакультету Київського інституту театрального мистецтва. Огляд тривав два дні та презентував у своїй програмі 33 стрічки. Саме з цього і почалась історія міжнародного фестивалю «Молодість»

Перші роки фестивалю

Вже на початку свого життя, фестиваль став відкритим для участі студентів інших кіновишів та країн. У 70-х роках це були кінематографісти Болгарії, Грузії та Вірменії.

З 1975 року доступ до конкурсу отримують не лише студентські роботи, але й повнометражні ігрові стрічки. Саме тут починають свій шлях у велике кіно відомі кінематографісти України.

Серед призерів фестивалю 1970-80 років — Карен Геворкян і Вадим Абдрашитов, Олександр Панкратов і Володимир Бортко, Костянтин Лопушанський і Сергій Снєжкін, Євген Цимбал і Юрій Мамін.

Перебудова, що ламає кордони

Під час перебудови в СРСР «Молодість» розширює свою географію і тепер в конкурсі беруть участь творці з країн Прибалтики, Казахстану, Азербайджану та Німеччини.

У 1989 році у Києві, вперше на території СРСР, представлена продукція московського та ленінградського паралельного кіно. Фільми Максима Пежемського, братів Алєйнікових та Євгенія Юфіта викликають гострі дискусії про шляхи нового мистецтва та притягують більше уваги до фестивалю.

Фестиваль змінюється. Про театр кажуть, що він живе 10 років - це його золотий період, потім потрібно щось робити нове, інакше він “гине”. Фестивалю «Молодість» вже 50 років і він не загинув, але безумовно - нові часи потребують нових форм, нової команди, нових ідей.
Халпахчі Андрій Якович
Художній керівник Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»
Дев’яності роки

Розпад СРСР відкриває для фестивалю нові можливості розвитку у незалежній Україні. У 1993 році Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів офіційно реєструє «Молодість» як міжнародний фестиваль, діяльність якого повністю відповідає міжнародним стандартам.

Учасниками «Молодості» у 90-х роках стають призери престижних кінонагород світу. У 1997 році у Київ приїжджає Брюно Дюмон зі своєю дебютною повнометражною стрічкою «Життя Ісуса», пізніше стрічка отримає «Золоту камеру» (приз за найкращий дебют). Також була відмічена дебютна робота Алена Берлінера «Моє життя у рожевому», яка отримала приз кращої першої повнометражної стрічки. Робота Алена також пізніше стане лауреатом «Оскара».

40-річний ювілейний фестиваль

У 2010 році в Києві відкривається ювілейний фестиваль, якому виповняється вже 40 років. Глядачі переглянули майже три сотні фільмів за тиждень, брали участь у майстер-класах та зустрічалися з відомими режисерами та акторами. Вперше в програмі фестивалю також були представлені фільми, які отримали перемогу за всю історію події.

Церемонія відкриття відбулася в Національній опері ім. Шевченка із гостями світового масштабу — Крістофер Ламбер, Софі Марсо, Жерард Депардьє, Фанні Ардан, Рената Літвінова, Володимир Меньшов, Людмила Гурченко, Карен Шахназаров.

Сьогодні фестивалю виповнився 54 рік і його мета залишилася незмінною — дослідити важливі тенденції розвитку молодого кіно і допомогти творцям-початківцям знайти своє місце на арені світового кіно.
Програми
Позаконкурсна програма Клуб італійської кінокласики
Дякуючи нашим захисникам, Клуб італійської кінокласики повертається на великий екран.

Італійський кінематограф 50-80-х років минулого століття став золотим фондом світової культури.

Конкурсна програма Міжнародний конкурс
Дебютні стрічки молодих режисерів зі всього світу.

У Міжнародному конкурсі представлені як ігрові, так і документальні повнометражні та короткометражні фільми.

Конкурсна програма Національний конкурс
Короткометражні роботи національних режисерів – фільми, які були зняті в Україні, або в копродукції з Україною.

Конкурс має власне журі, окремий приз і є серйозним стартовим майданчиком для українського кіно та творців. До конкурсу приймаються ігрові, анімаційні й документальні короткометражні роботи.

Конкурсна програма Документальний конкурс
Програма конкурсного документального кіно повного метру, заснована до 50-ї річниці кінофестивалю.

Нова програма конкурсного документального кіно повного метру, у рамках якої режисери представлять свої дебютні роботи. Програма заснована до 50-ї річниці «Молодості».

 

Конкурсна програма Teen Screen
Конкурсна програма для дітей з окремим дитячим журі.

Спроба поговорити з підростаючим поколінням мовою кіно і зрозуміти їх напрямок мислення. Програма розрахована на вікову категорію від 10 до 14 років.

Позаконкурсна програма Фільм-відкриття
Довгоочікувана зустріч із «Молодістю»!

Фільмом відкриття 53-го КМКФ «Молодість» стане фільм «Дві сестри» Лукашf Карвовського.

Позаконкурсна програма Фестиваль фестивалів
Найбільші кінофестивальні події року з найкоротшою затримкою – в Києві, на «Молодості».

Традиційна програма фестивалю, що приваблює увагу публіки та преси вже понад декаду. Учасники офіційних селекцій та призери головних фестивальних гравців світу – Канн, Берліна, Локарно, Карлових Вар та інших.

Позаконкурсна програма Спеціальні події фестивалю
Вільний простір для презентації різнорідних тем.

Низка самостійних кіноподій, які формально лежать поза концептуальними межами традиційних фестивальних програм та створення спеціальних акцентів.

Позаконкурсна програма Українські прем'єри
Все, чим живе сучасне українське кіно.

Найновіші українські фільми, що були зняті протягом року. Експериментальні, незалежні, сміливі.

Позаконкурсна програма Скандинавська панорама
Там де природа втілює у життя свої найдивовижніші задуми, але люди радіють і страждають так само, як і в усьому світі.

Позаконкурсна програма КМКФ «Молодість», яка знайомить українського глядача з найяскравішими представниками європейського кінематографа. Режисери з Данії, Швеції, Фінляндії, Норвегії та Ісландії розповідають історії з різних куточків скандинавських країн. 

Позаконкурсна програма Опівнічний сеанс
Кіно, що розвіює сон та розширює горизонти світосприйняття.

Програма продовжує традицію пізніх кіносеансів неконвенційного жанрового кіно, що занурює в особливу атмосферу саме під час перегляду вночі.

Позаконкурсна програма Forma
Прогулянка по той бік свідомості, з поверненням у інший вимір.

Програма започаткована у 2018 році і представляє добірку унікальних, експериментальних та сміливих фільмів, які демонструють, що кіно прдовжує жити та змінюватися.

Позаконкурсна програма Ретроспективна програма «Сторіччя»
Кінематограф, що випередив час і повернувся щоб завітати на «Молодість».

Програма, присвячена ста рокам із дня народження видатних майстрів світового кіномистецтва. Започаткована на «Молодості» у 2008 році.

Позаконкурсна програма Фільм-закриття
Фінал 53-го КМКФ «Молодість»!

Фінальний фільм 53-ої «Молодості» – «Під вулканом» Даміана Коцура.

Cookies

Наш веб-сайт використовує кукіз, аби зробити ваш досвід кращим. Користуючись нашим сайтом, ви погоджуєтеся на використання кукіз

Прийняти