фестиваль
Кінофестиваль «Молодість» був започаткований у 1970 році. На початку історії це був дводенний огляд короткометражних фільмів, які були знятими тодішніми студентами кінематографічного факультету Київського державного інституту ім. Карпенка-Карого. Але творці навіть не уявляли, що через 50 років огляди перетворяться у масштабний міжнародний фестиваль і головну кіноподію України.
Розвиток молодого професійного кіно — головне завдання фестивалю на сьогодні. В конкурсній програмі беруть участь повнометражні фільми дебютантів та короткий метр. Це ігрові, анімаційні та документальні фільми від авторів зі всього світу. Окремо ми приділяємо увагу кіно, яке було створено українцями чи на території України.
У 1970 році Вадим Чубасов разом з Віктором Івченко вперше провели огляд студентських робіт кінофакультету Київського інституту театрального мистецтва. Огляд тривав два дні та презентував у своїй програмі 33 стрічки. Саме з цього і почалась історія міжнародного фестивалю «Молодість»
Вже на початку свого життя, фестиваль став відкритим для участі студентів інших кіновишів та країн. У 70-х роках це були кінематографісти Болгарії, Грузії та Вірменії.
З 1975 року доступ до конкурсу отримують не лише студентські роботи, але й повнометражні ігрові стрічки. Саме тут починають свій шлях у велике кіно відомі кінематографісти України.
Серед призерів фестивалю 1970-80 років — Карен Геворкян і Вадим Абдрашитов, Олександр Панкратов і Володимир Бортко, Костянтин Лопушанський і Сергій Снєжкін, Євген Цимбал і Юрій Мамін.
Під час перебудови в СРСР «Молодість» розширює свою географію і тепер в конкурсі беруть участь творці з країн Прибалтики, Казахстану, Азербайджану та Німеччини.
У 1989 році у Києві, вперше на території СРСР, представлена продукція московського та ленінградського паралельного кіно. Фільми Максима Пежемського, братів Алєйнікових та Євгенія Юфіта викликають гострі дискусії про шляхи нового мистецтва та притягують більше уваги до фестивалю.
Розпад СРСР відкриває для фестивалю нові можливості розвитку у незалежній Україні. У 1993 році Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів офіційно реєструє «Молодість» як міжнародний фестиваль, діяльність якого повністю відповідає міжнародним стандартам.
Учасниками «Молодості» у 90-х роках стають призери престижних кінонагород світу. У 1997 році у Київ приїжджає Брюно Дюмон зі своєю дебютною повнометражною стрічкою «Життя Ісуса», пізніше стрічка отримає «Золоту камеру» (приз за найкращий дебют). Також була відмічена дебютна робота Алена Берлінера «Моє життя у рожевому», яка отримала приз кращої першої повнометражної стрічки. Робота Алена також пізніше стане лауреатом «Оскара».
У 2010 році в Києві відкривається ювілейний фестиваль, якому виповняється вже 40 років. Глядачі переглянули майже три сотні фільмів за тиждень, брали участь у майстер-класах та зустрічалися з відомими режисерами та акторами. Вперше в програмі фестивалю також були представлені фільми, які отримали перемогу за всю історію події.
Церемонія відкриття відбулася в Національній опері ім. Шевченка із гостями світового масштабу — Крістофер Ламбер, Софі Марсо, Жерард Депардьє, Фанні Ардан, Рената Літвінова, Володимир Меньшов, Людмила Гурченко, Карен Шахназаров.