Molodist Kyiv international film festival
01 червня 2021

Прем'єра аргентинського фільму "Кролячий будинок.

Прем'єра аргентинського фільму "Кролячий будинок.

31 травня на "Молодості" відбулася національна прем'єра фільму "Кролячий будинок" аргентинської режисерки Валерії Селінґер, що представлений у програмі спецподій.

Заснований на однойменній книзі Лаури Алькоби, фільм оповідає історію підпільного руху опору під час диктатури хунти в Аргентині у 1975 році очима семирічної дівчинки, чиї батьки беруть участь у русі.

Як розповіла на обговоренні після показу режисерка й продюсерка фільму, книга, що лежить в основі фільму, зрезонувала для неї через її особистий досвід, який дуже подібний до того, що представлений у головній героїні фільму. Сама Валерія теж є дитиною учасників опору і однією з багатьох дітей, що були змушені до еміграції через переслідування і часто загибель внаслідок державного терору їхніх батьків. Як зауважила Селінґер, за роки так званої "Брудної війни" впродовж 1976-1983 років, коли хунта переслідувала незгодних, загинули й зникли безвісти, за різними оцінками, від 9 до 30 тисяч людей.

Посол Аргентини в Україні Елена Летисія Мікусінскі, за підтримки якої відбувся показ "Кролячого будинку", зауважила, що досі триває виявлення тіл загиблих і пошук зниклих, а Аргентина відновлює пам'ять про цю темну сторінку своєї історії.

Вона згадала й комплекс ESMA (Школи механіків ВМС Аргентини), що нині отримав назву «Простір для пам’яті та з метою сприяння й захисту прав людини» та представляє всі пам’ятки Аргентини. Протягом 1976–1983 рр. ця будівля відігравала важливу роль в організуванні державного терору, а нині символізує незаконні репресії, в основі яких – насильницьке зникнення людей, які Організація Об’єднаних Націй визнала й класифікувала як злочин проти людяності.

Доцільно зазначити, що Міністерство закордонних справ, міжнародної торгівлі та культу Аргентинської Республіки впродовж 2021 року активно проводить міжнародні акції, аби привернути увагу до заявки про включення музею ESMA до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Cookies

Наш веб-сайт використовує кукіз, аби зробити ваш досвід кращим. Користуючись нашим сайтом, ви погоджуєтеся на використання кукіз

Прийняти